Metal jest materiałem, który towarzyszy nam na każdym kroku i ciężko jest wyobrazić sobie życie i powstanie cywilizacji bez niego. Historia jego wytwarzania jest długa i towarzyszy nam od początków. Towarzyszy nam od początków, służył do wyrabiania broni, naczyń oraz ozdób

Kto i kiedy dokładnie wpadł na sposób wytwarzania metalu nie wiadomo, choć wiadomo, że w każdej cywilizacji miał on przełomowe znacznie. Określenie dokładnego miejsca wynalezienia techniki obórbki metalu nie jest możliwe. Stopy metali najszersze zastosowanie miały jako broń, oraz zbroje a szczególnie jego kariera miała miejsce wraz z rozkwitem cywilizacji na Bliskim Wschodzie. .

Rozwój technologii produkcji stopów metali pozwolił na coraz szersze zastosowanie go do celów praktycznych. Dziś zaś bez metali i technologii wytapiania nie istniały by auta, pociągi, narzędzia, zaś jego zastowanie się poszerza. Jesteśmy dumni z faktu, że do swoich produktów, niezależnie od tego o jaki produkt chodzi zawsze używamy materiałów najlepszej jakości.

Nasz strona używa mechanizmu cookies. Dalsze korzystanie oznacza akceptację tego faktu. Zobacz jak korzystamy z cookies.
x